כיצד לחסל עובש ולהקטין את הסיכוי לחזרתו במקלחות של מכוני כושר, ביקבים, מטבחי מסעדות ומטבחים תעשייתיים

👈מקלחות וחדרי רחצה בחדרי כושר הם מקום טבעי ביותר להתפתחות עובש-אתם מריחים וודאי ריח כבד של טחב- זהו עובש. 

נבגי עובש נמצאים באוויר בכל מקום, גם בחדר שאתם נמצאים בו כמו חידקים ווירוסים. הוא יכול לחיות שנים. הכמות שלו בשטח נתון היא זו שהופכת אותו למסוכן לבריאות.

כדי להתרבות נבגי העובש זקוקים לתנאים מתאימים: טמפרטורוה נמוכה- מתחת ל- 17 מעלות, ולחות יחסית גבוהה של מעל 55% יחד עם משטח נקבובי- יאפשרו לנבגי העובש להתפס, ולהתחיל להתרבות.

יקבים- מטבעם נדרש לשמור על טמפרטורה נמוכה כדי לשמור על היין בעוד האויר רווי אדים מה שיוצר עיבוי. עיבוי הוא קטליזטור לא להווצרות עובש כי אם להתרבות עובש. טיפות המים שיקוו על הקירות, המקריים, חביות העץ וכדומה, או מעט לכלוך יאפשרו לנבגי העובש שנמצאים באוויר כל הזמן להתפס בנקבוביות הללו, לקבל מים- הזנה ולפתח קולוניות.

במטבחי מסעדות, מטבחים תעשייתיים יש שימוש רב במים לניקיון, יש הרבה אדי מים באוויר כתוצאה מתהליך הבישול למשל ומנגד- קירור כנגד חום.


במקומות כאלה צריך לבצע חיטוי והשמדת העובש☢️ (לא ניקוי- שימו לב להבדל.חיסול) עם ערכת אטום-Atum.


לאחר מכן ועל מנת להפחית את הסיכוי להתפתחות עובש ברובה שבין האריחים- ניתן ליישם סקרמו טרצה של וינקלר שמונע ספיגה של מים ומאפשר ללחות להתאדות מהמילוי שמתחת לריצוף:


על מנת להילחם בעובש באופן קבוע אנו ממליצים לחטא אחת לחודש באופן קבוע עם מערכת אטום-ATUM וכן להתקין יבשנים- על מנת שאלה יורידו את הלחות היחסית שבאיזורים אלה:


טיפול זה יתאים ליקב, מטבח תעשייתי או מקצועי ועוד

בתמונות תראו את HOUSE 360 קבלנים מוסמכי אטום טל 052-6137317 בטיפול במקלחת כזו. חברות שדואגות ללקוחות שלהם, דואגות לשמור עבורם על אוויר נקי עם אטום.
עובש, בואו לקרוא עליו, את האמת: WWW.ATUMISRAEL.COM

  • June 13, 2019
Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply:

Open chat